بایگانی بخش دوره کارشناسی ارشد مهندسی مواد

img_yw_news
یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ -

دوره کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی

دوره‌ی کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی برای ۲ سال و در ۴ ترم برنامه‌ریزی شده است. این دوره دو بخش آموزش و پژوهش دارد و در مجموع شامل ۳۲ واحد درسی است.

img_yw_news
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ -

مهندسی خوردگی

مهندسی خوردگی عبارت است از «استفاده از علم و تکنولوژی برای جلوگیری یا کنترل زیان­‌های ناشی از خوردگی». هدف از برگزاری این دوره، تربیت مهندسانی است که با استفاده از روش­هایی از قبیل انتخاب یا طراحی مواد مقاوم­تر در برابر خوردگی، طراحی مهندسی، استفاده از ممانعت کننده‌­ها، اعمال حفاظت کاتدی/آندی و نیز به کارگیری پوشش­های مناسب، بتوانند میزان خوردگی مواد و سازه­های فلزی را تا کمتر از حد مجاز کنترل کنند. 

img_yw_news
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ -

مهندسی استخراج فلزات

هدف از این دوره تربیت مهندسان حرفه‌ای است که در زمینه استخراج فلزات و آموزش و پژوهش در این رشته شایستگی های لازم را داشته باشند، و بتوانند در صنایع تولیدات فلزات به بررسی مشکلات و حل آنها بپردازند. با توجه به اهمیت و گسترش صنایع تولید فلزات در کشور اعم از تولید فولاد، مس، سرب، روی و آلومینیم و نیز فروآلیاژها، دوره کارشناسی ارشد مهندسی استخراج فلزات در این زمینه با بررسی‏ مبانی علمی و تکنولوژی فرایندهای تولید فلزات و پژوهش پایه گذاری شده است.

img_yw_news
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ -

مهندسی شناسایی و انتخاب مواد

شناسایی و انتخاب مواد مهندسی مجموعه‌‏ای از دروس نظری، آزمایشگاهی و پروژه‌‏های تحقیقاتی است که برای طراحی و بهینه‌‏سازی مواد مهندسی و پژوهش در خواص و روش ساخت آنها برنامه‌ریزی شده است. هدف از آموزش این مجموعه تربیت مهندسان حرفه‌ای موردنیاز در مراکز تحقیقاتی و صنعتی و موسسات مربوطه است. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ -

مهندسی جوشکاری

دوره کارشناسی ارشد جوشکاری مجموعه‌‏ای از دروس نظری، آزمایشگاهی پیشرفته و پروژه‌‏های تحقیقاتی در زمینه اتصالات مواد و محصولات مهندسی است. هدف این دوره تربیت مهندسان حرفه‌ای با شایستگی لازم در زمینه اتصالات مواد و محصولات مهندسی است. دانش‌آموختگان این دوره، دانش و مهارت لازم برای تهیه و تدوین دانش فنی، درک و تجزیه و تحلیل مسایل مربوط به اتصالات مواد، طراحی و تولید اتصالات بر مبنای استانداردهای تخصصی و آموزش و پژوهش برای نیازهای صنایع ملی و جهانی و مؤسسات تحقیقاتی را خواهند داشت.